HAKKIMIZDA

TASEV LABORATUVAR, Ayakkabıcılık sektörüne uluslararası düzeyde geçerliliği olan deney raporu alınabilecek güvenilir bir kurum eksikliğini gidermek ve sektörün bu konudaki ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla AB-KOSGEB Ayakkabıcılık Eğitim Enstitüsü projesi kapsamında 30 Ekim 2006 tarihinde kurulmuştur. TASEV ve KOSGEB arasında 06.08.2009 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde 6.11.2009 tarihinden itibaren TASEV LABORATUVAR VE TEKNİK HİZMETLER A.Ş. KALİTE KONTROL LABORATUVARI olarak sektöre hizmet vermeye devam etmektedir.
Tasev Laboratuvar, yurt içi ve yurt dışından uzman kişiler tarafından seçilmiş, modern ve bilgisayar donanımlı özel cihazlar, hava koşullandırmalı özel bölüm ve kimyasal testler için ayrı bölüm ile donatılan TASEV LABORATUVAR eğitimli ve deneyimli bir kadro tarafından yönetilmektedir.
TASEV LABORATUVAR, 2007 yılından bu yana AB-0160-T akreditasyon numarası ile akredite laboratuvar olarak hizmet vermektedir. 18.02.2020 tarihli TÜRKAK tarafından verilen Akreditasyon sertifikasına göre 56 adet test metodu için akreditasyon devam etmektedir. Laboratuvarda yapılabilen ve akredite edilmiş test ve analiz sayısını arttırmak için sektörden gelen tüm talepler değerlendirilmekte ve talepleri karşılayabilmek amacıyla mevcut cihaz sayısını arttırma çalışmaları yapılmaktadır.

Language»